[av_one_third first]
[av_image src=’http://www.pro-pasiv.cz/wp-content/uploads/2015/04/kamera-300×300.jpg’ attachment=’112′ attachment_size=’medium’ align=’center’ animation=’pop-up’ styling=’circle’ hover=’av-hover-grow’ link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’][/av_image]
[/av_one_third]

[av_two_third]

[av_textblock size=” font_color=” color=”]
Lidské oko nemůže infračervené záření vnímat. Přesto všechny předměty, jejichž teplota se nachází nad bodem absolutní nuly – přibližně mínus 273 stupňů Celsia, vyzařují infračervené záření.

Termokamera neboli také termovize může převést infračervené záření dopadající na její detektor 160×120, na elektrický signál a tímto způsobem jej zviditelnit. Díky vynikající kvalitě obrazu, která je dána kvalitou širokoúhlého objektivu 32°x 24° s optikou F1, a na základě velmi vysokého teplotního rozlišení (<0,1°C),  je možné vidět i ty nejmenší teplotní rozdíly  a to již od cca 10 cm od objektu zájmu. Měřící rozsah termokamery je -20°C až +350°C.

Výměnné objektivy zajištují vysokou flexibilitu a podle požadavku možnost vidět vždy ten správný výřez obrazu. Integrovaná digitální kamera  s osvětlovacími LED diodami podstatně usnadňuje dokumentaci.
[/av_textblock]

[/av_two_third][av_one_full first]

[av_textblock size=” font_color=” color=”]
Jedinečným prvkem pro termografii ve stavebnictví je zobrazení povrchové vlhkosti pomocí dynamického měření vlhkosti a výpočet parametrů pro rychlou lokalizaci míst ohrožených tvorbou plísní.

Mobilní termokamery snímají provozní prostředky a objekty a převádějí infračervené záření do viditelných tepelných schémat (termogramů) tak, aby bylo možno provést kvalitativní a kvantitativní analýzu teplot. Přímo na místě termovizního měření lze zobrazit např. nejteplejší a nejchladnější bod, izotermu, rozložení povrchové vlhkosti a pod.

Použití termovize nabízí v mnoha oblastech velký potenciál pomoci. Termokamery mají velký význam jak při preventivní údržbě, tak také v oblasti kontroly staveb a výroby a rovněž v technické diagnostice. Termokamera odhalí odchylky a umožní tak přesné vyhledání závady. Lze tak zavčas provést opatření pro její odstranění. Naprosto nedestruktivně kontroluje materiály a stavební díly a zviditelní problémy dříve, než dojde k havárii. Zatím co u ostatních metod se musí zastavit výroba nebo např. je nutno rozebrat systém rozvodu a potrubí, stačí s přístrojem Testo 880 jeden jediný pohled.

V mnoha případech – ať už v řemeslné nebo průmyslové oblasti – se při využití termovize nabízejí možnosti pro zlepšení kvality, pro zabezpečení výrobních procesů nebo pro poskytování nových služeb.

Získané termosnímky lze vyhodnotit v profesionálním software, jehož výstupem pak je termografická zpráva odpovídající příslušným normám např. DIN EN 13187.
[/av_textblock]

[/av_one_full]